0.2 C
New York
January 26, 2021
DardaniaNews
Lajme

Të parin e Tiranës e nisin me urgjencë për në Turqi, është i infektuar me COVID-19

Më 28 korrik, kryebashkiaku i Tiranës, Erjon Veliaj, është konfirmuar me COVID-19 dhe nga atëherë, nuk është dhënë ndonjë detaj për ecurinë e betejës së tij me këtë sëmundje.

Por sot, OraNews shkruan se ai është nisur për Turqi, ku do të mjekohet në një prej klinikave të njohura të këtij vendi.
“Burime pranë kryebashkiakut, familjarë dhe të njohur bëjnë të ditur se Erion Veliaj është nisur për kurim jashtë vendit, disa ditë pas njoftimit për prekjen me COVID-19. Mësohet se ai do të kurohet në një nga spitalet e njohura turke. Gjithashtu mësohet se kryebashkiaku tashmë ka mbërritur atje”, thuhet në njoftimin e Ora News.

 

 

Related posts

FORMOHET KOALICIONI I RI QEVERISËS NË MAL TË ZI – PJESË E MARRËVESHJES EDHE NJË PIKË PËR KOSOVËN

dardanianews

Jashari ia kujton Lushtakut bisedën telefonike me Grabovcin ku flasin për familjen e tij

dardanianews

Djathi gomarit shitet me Çmim prej 1000 Euro, ja ku prodhohet (VIDEO)

dardanianews