3.9 C
New York
January 17, 2021
DardaniaNews
Sport

Me rrymë, me ujë edhe me Bayernin s’ka hajgare!

Tashmë ka përfunduar takimi i çerekfinales ndërmjet Barcelonës dhe Bayernit në Ligën e Kampionëve.

Skuadra gjermane arriti që ta sigurojë një vend në gjysmëfinale të CHL duke e mposhtu Barcelonën me rezultat të thellë në2:8, shkruan IndeksOnline

Rezultat për t’u mbajtur mend për tërë jetë nga tifozët e Bayernit që e mposhtë një skuadër të madhe siç është barcelona.

Me 8 gola, duke filluar me Muller, Perisic, Gnabry, Muller përsëri, Kimmish, Lewandowksi dhe dy gola nga Coutinho, Bayerni e demulon Barçën dhe me plotë meritë kalon në gjysmë finale të CHL.

Ndërkaq, goli i parë për skuadrën spanjolle erdhi nga gabimi i Alabas që
shënojë autogol, ndërsa të dyti e shënojë Suarezë.

 

 

 

 

 

Related posts

Messi tek Inter-? Ja kur do të vendosë argjentinasi

dardanianews

📑 Dokumenti zyrtar i burofax që Lionel Messi i ka dërguar sot Barcelonas… (Tyc Sports)

dardanianews

Haxhi Krasniqi e nokauton Boselin, kampion bote

dardanianews