1.7 C
New York
January 26, 2021
DardaniaNews
Featured Lajme Uncategorized

Ja çfarë deklaronte presidenti Rugova në vitin 1990 rreth helmimeve te nxënësve shqiptar

Bashkëpunëtori i presidentit Rugova, Adnan Meovci ka shkruar në llogarinë e tij ne facebook, duke ju referuar një deklarate të dhëne nga Presidenti Rugova, në lidhje me helmimet e nxënësve shqiptar gjate  viteve të 90-ta.

Postimi i plotë i tij:

 

Veç fakte!
Presidenti RUGOVA në Konferencën për Shtyp më 01 qershor 1990 duke i dënuar helmimet e qytetarëve shqiptarë në mes tjerash thotë: “LDK-ja reagon ashpër kundër logjikës raciste dhe ortodokse të cilat vijnë nga foltorja e Kuvendit të Serbisë se do ta shfarosin popullin shqiptar. Me këtë në të vërtetë njeriut i ndalet mendja kur kjo vie nga një institucion siç është Kuvendi i Serbisë. Ne i porosisim ata që me politika të tilla të luftës do ta shfarosin vetveten e jo popullin shqiptar”
Gazetar të pranishëm: Antigonë QENA, Shefki UKAJ, Behxhet HalitiSadri Miftar Hadergjonaj, Behxhet BARALIU, Sylejman GASHI, Asllan BajramiBinak KelmendiIlaz Bylykbashi, Nenad NOVAKOVIQ etj.

Related posts

Djathi gomarit shitet me Çmim prej 1000 Euro, ja ku prodhohet (VIDEO)

dardanianews

Publicist-ja e njohur Kimete Berisha si rralle here sulmon VV-në dhe i del ne krah Kryeministrit Hoti

dardanianews

Miss Serbia këshillon ata që nuk udhëtuan për shkak të COVID-19 t’i pyesin kosovarët “si u ndien këto 20 vjet”

dardanianews