8.2 C
New York
December 4, 2020
DardaniaNews
Featured Lajme

E pabesueshme deklarata e Dritan Abazoviç për Skënderbeun, ish-kandidati për deputet të LDK-së e quan “qenef” politikanin nga Mali i Zi

Në Malin e Zi të dielën janë mbajtur zgjedhjet parlamentare. Teksa janë numëruar shumica e votave, rezultati mes partive është i ngushtë, ndërsa kryeson Milo Gjukanoviç.

Mirëpo, në këto zgjedhje u duk se “çelësi” i qeverisë është në dorën e një shqiptari.

Dritan Abazoviç thuhet se është njëri nga shqiptarët më të zëshëm në skenën politike në Mal të Zi.

Por, një deklaratë e tij dhënë muaj më parë është shokuese nga Abazoviç. Është ish-kandidati për deputet, Valon Maloku, i cili ka nxjerr një deklaratë të tij, ku thotë se, “babai dhe nëna e Skënderbeut kanë qenë serbë”.

 

“Nëna dhe babai i Skenderbeg ishin serbë”, thoshte Abazoviç në këtë intervistë.

Ja shkrimi i Malokut në Facebook:

https://m.facebook.com/valiantproduction/posts/3236751306372257

 

YOUTUBE.COM
Intervju dat portalu In4S. https://www.in4s.net/abazovic-za-in4s-zajednistvo-opozicije-recept-za-smjenu-kriminalne-vlasti-videoo/
Intervju dat portalu In4S. https://www.in4s.net/abazovic-za-in4s-zajednistvo-opozicije-recept-za-smjenu-kriminalne-vlasti-videoo/

 

Related posts

Mocioni i LDK-së kundër Qeverisë, familja e Haki Imerit paralajmëron të gjithë: Jeni të gjunjëzuar, këta janë aleatët e Albin Kurtit

dardanianews

E padëgjuar më parë: Cobra rrëfen momentin e dhimbshëm gjatë luftimeve në Koshare, tregon si u vra Agim Ramadani

dardanianews

Albulena Haxhiu e ashpër me LDK-në: Nuk po mund të shkëputen nga Thaçi e PDK!

dardanianews