11.2 C
New York
November 27, 2020
DardaniaNews
Lajme

Reagon Grenell: Një gjë është e sigurt, Albin Kurti gjithmonë është kundër SHBA’së

I Dërguari Special i Shtëpisë së Bardhë për Dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, i është përgjigjur kryetarit të VV’së, Albin Kurti në rrjetin social Twitter. 

Kurti postoi disa minuta më herët për Marrëveshjen e Uashingtonit duke thënë se nuk do e respektojë atë në momentin që do të kthehet në zyrën e kryeministrit. Ai po ashtu tha se ndërmjetësit nuk duhet të nxitohen që të kryejnë marrëveshje që shkaktojnë përcarje të tjera në mes të Ksovoës dhe të Serbisë.


“Një gjë është e sigurt, gjithmonë mund të mbështetesh në faktin që Albin Kurti është kundër Shteteve të Bashkuara”, ka shkruar Grenell. 

“Ai ishte kundër ideve të Obamas, ashtu sic ishte kundër ideve të Bushit” 

“Simbolizmi nuk paguan qiranë, punët e bëjnë këtë”, përfundoi Grenell. /Express/


Richard Grenell@RichardGrenell
One thing is for sure, you can always count on Albin Kurti to be against the United States. He was against Obama’s ideas, and he was against Bush’s ideas. Symbolism doesn’t pay the rent; jobs do.

Albin Kurti@albinkurtiWe are not bound by the commitments of Kosova’s illegitimate PM when we return to office. His signature below incoherent and opaque texts is against the people’s will, democratic order & violates Kosova’s constitution & laws. They will not be ratified in our Parliament.7:50 PM · Sep 8, 2020856356 people are Tweeting about

Related posts

Ekskluzive: Sonte për herë të parë në një intervistë për media shqip, flet në Pressing Richard Grenell

dardanianews

Oferta e komandantit të Koshares, deklarohen nga Vetëvendosje, tregojnë nëse e pranojnë ofertën publike të Anton Qunit

dardanianews

Osmani i godet LDK-në e Hotin: Përdhosët vullnetin e qytetarëve, i jeni kundërvënë popullit

dardanianews