8.2 C
New York
December 4, 2020
DardaniaNews
Featured Lajme

NATASHA KANDIÇ ME NJË MESAZH PËR DRITAN ABAZOVIQIN: KUJTO ÇFARË BËRI GJUKANOVIQ PËR SHQIPTARËT

Natasha Kandiç me një mesazh për Dritan Abazoviqin: Kujto çfarë bëri Gjukanoviq për shqiptarët

Natasha Kandiç, drejtoreshë e Qendrës për të Drejtën Humanitare nga Serbia, iu drejtua në mënyrë kritke Dritan Abazoviçit, udhëheqës i koalicionit “Bardh e Zi”, njeriut që po bëhet shkak që në Mal të Zi të vijnë në pushtet forcat pro-serbe, se çka përfaqëson për shqiptarët Milo Gjukanoviç, duke dalë hapur në mbrojtje të këtij të fundit.

“Dritan Abazoviç duhet ta dijë që Milo Gjukanoviç priti mbi 100,000 shqiptarë në 27 dhe 28 mars 1999, të cilët u dëbuan nga forcat serbe nga Peja dhe fshatrat përreth.”

Dhe më pas, Kandiç shtoi:

“Dritan Abazoviç është i pamatur…”.

Kandiq i bëri këto komente në rrjetin social Twitter.

Related posts

How To Avoid Getting Fat When Working From Home

adminkosova

Nga Kimete Berisha: Ushtria Çlirimitare ‘Hashim Thaçi

dardanianews

Kryeministri i ri “fukara”, vozitë veturën e 98-tës

dardanianews