11.3 C
New York
October 29, 2020
DardaniaNews
Featured Lajme

Debati televiziv që i bashkoi për herë të parë Rugovën dhe Thaçin, i udhëhequr nga gazetari, Sylejman Gashi

Gjatë ditës së sotme, gazetari kosovar, Sylejman Gashi ka ndërruar jetë në SHBA.

Ai ka punuar për shumë vitë si gazetar, ndërsa ka intervistuar edhe Kryeadministratorin e UNMIK-ut, Bernand Kouchner, ish-presidentin Ibrahim Rugova dhe atëherë kryetarin e Partisë Demokratike të Kosovës, Hashim Thaçin, në Radio Televizionin e Kosovës, shkruan Indeksonline.

Emisioni ishte udhëhequr nga Sylejman Gashi, teksa në studio kishte qenë edhe atëherë kryeredaktori i RTK-së, Avni Spahiu.

Kjo ishte hera e parë që përfaqësuesit e atëhershëm shqiptar të Këshillit të përkohshëm administrativ ishin paraqitur bashkë në një debat televiziv.

 

 

Related posts

Pas Drecunit, edhe Gjurici i jep zjarr Gjykatës Speciale

dardanianews

Ramush Haradinaj bleu 200 hektarë të shtetit me 3.75 euro arin (Dokument)

dardanianews

Fituesit i Nobelit që parashikoi saktë fundin e koronavirusit në Kinë tregon kur merr fund Covid-19 në Itali

dardanianews

Leave a Comment