4.8 C
New York
March 8, 2021
DardaniaNews
Shëndetësi

E tmerrshme: Një kufomë po qëndron qe pesë orë në një dhomë me plotë pacientë

Artisti kosovar Nasim Maxhuni ka denoncuar një rast që ka ndodhur sot në QKUK. Ai ka publikuar fotografinë e një kufome e cila po qëndron sipas tij në një dhomë plotë me pacientë të tjerë, shkruar Reporteri.net.


Maxhuni nëpxërmjet një postimi në Facebook, ka shkruar së ky është një shtet i kalbur.

“Qe 5 ore kufoma n’dhome me plote paciente te tjere aty, kerkush nuk meret me kete pune! Mos lypni viza miq, po kapni koferat lshojeni kete ven sa ma shpejte qe keni mundesi!”, ka shkruar ai.

 

Kujtojmë që nëna bateristi të njohur në Kosovë, Nasim Maxhuni, ka qenë e shtrirë ne spital si pasojë infektimit me Covid-19. Ajo tashmë është shëruar.

Related posts

Studiuesit amerikanë bëjnë zbulimin e fundit mbi koronavirusin, ja cila vitaminë e lufton sëmundjen

dardanianews

113 TË SHËRUAR DHE 47 RASTE ME COVID-19!

dardanianews

Dr. Fauci i jep shpresë botës: Remdesiviri efekt të qartë pozitiv në trajtimin e COVID-19

dardanianews