8.3 C
New York
December 4, 2020
DardaniaNews
Featured Sport

Vedat Muriqi e godet “fukarallëkun” shkelëm, kjo është paga që do e merr në Lazio

Futbollisti kosovar, Vedat Muriqi sot edhe zyrtarisht u bë pjesë e klubit të Lazios.

Gazetari i njohur, Arlind Sadiku ka zbuluar rrogën e yllit kosovar që do e marr tek ekipi italian, transmeton Indeksonline.

Muriqi do të përfitoj 2.2 milionë euro në vit, 183 mijë euro në muaj dhe 42 mijë euro në javë.

Sulmuesi kosovar do të luaj në Ligën e Kampionëve në sezonin e ri./Indeksonline/

E konfirmuar

Pas transferimit te Lazio, Vedat Muriqi do te fitoj:

42 mije euro ne javeShiko më shumë

772
19

Related posts

Veprimtari i LDK-së i reagon ashpër Gërvallës pasi kritikoi Mustafën: Ja pse u largove nga LDK-ja

dardanianews

Build Muscle By Making This Simple Tweak to Your Training Program

adminkosova

Kohët e Covid, si do të bëhet plazhi në Shqipëri? Në diskutim ‘modeli italian’

dardanianews