8.2 C
New York
December 4, 2020
DardaniaNews
Featured Lajme

Bajrush Morina: “Maca e zezë” e Thaçit dhe “ëndërra e prishur” e Hashimit dhe fati i mirë i Avdullah Hotit!

Analisti politik dhe publicisti i njohur nga Kosova po ashtu drejtuesi i Botapress Bajrush Morina ka reaguar me anë të një shkrimi në llogarin e tij në rrjetin social facebook, duke thënë se e kupton frustrimin e presidentit Thaci ndaj Hotit pasi sipas tij me 4 shtator në karrigen përball Trump e ka ëndërruar vehtën të ulur e jo Hotin, shkruan Botapress.info

Ky është shkrimi i plotë nga ana e Morinës pa ndërhyre të Gazetes Botapress.info:

Une e kuptoj frustrimin e Hashim Thacit ndaj Avdullah Hotit.

Me 4 shtator, ne ate karriken perballe Presidentit Trump, e ka paramendu dhe e ka enderrru ai veten te ulur e jo Avdullahun.

Por nje “mace e zeze” I doli ne rruge Thacit dhe ia prishi endrren Hashimit!

Nderkaq ajo qe mund te them me kete rast eshte fakti se Hoti ka me se paku faj per “macen e zeze” te Thacit dhe “endrren e prishur” te Hashimit!

Avdullahu vec ka qene ne fat!

Pra, “qofsh I mire e me nafake!”

Related posts

AKR nuk do të jetë pjesë e Qeverisë Hoti, ja arsyeja?

dardanianews

Borussia Dortmund dhe Real Madrid krenohen me të rinjtë më të vlefshëm – Sancho e Haaland kryesojnë listën

dardanianews

“S’ka vija të kuqe për PDK-në”, vjen reagimi si asnjëherë më parë i Gecit: Kjo është tradhti – ja çfarë thotë për Mustafën e Hazirin

dardanianews