16.2 C
New York
December 1, 2020
DardaniaNews
Featured Lajme

Arrestohet edhe Nasim Haradinaj nga hetuesit e Speciales

Nënkryetari i Organizatës së Veteranëve, Nasim Haradinaj, është arrestuar nga zyrtarë të Speciales, raporton Gazeta Express.

Haradinaj është arrestuar derisa ishte duke ardhur në zyrat e televizionit T7 për intervistë.

Haradinaj nuk ka pranuar që të futet në veturën e hetuesve të Speciales dhe ka pritur derisa kanë ardhur pjesëtarë të Policisë së Kosovës. Për arrestimin e tij, ai e ka fajësuar gazetarin Vehbi Kajtazi.

“Nuk shkoj me ta, vetëm me policinë e Kosovës”, tha Haradinaj për Express.

Related posts

Donika Kadaj: Hoti po e luan rolin e tij në orkestrën e dirigjuar nga dy presidentët, Thaçi e Vuçiq

dardanianews

Çun Lajçi, porosi Albin Kurtit: U pafshim në zgjedhje, zbriti kalit se më duket që ka cofë

dardanianews

E Papritur: Vetëvendosja merr vendim

dardanianews