6.2 C
New York
January 17, 2021
DardaniaNews
Kronika e zezë Lajme

Ekskluzive: Emrat e pronarëve të kazinove në Karaçevë!

Indeksonline ka siguruar emrat e pronarëve të kazinove që vepruan deri me 19 shtator në Karaçevë të Kamenicës.

Mentor Maqani

No description available.

Imer Remniki

Bekim Gashi

Fehmi Idrizi

Burime tona tregojnë se disa prej këtyre pronave gjenden në arrati.

Ndryshe, para një jave, forcat e Policisë së Kosovës dhe Inspektorati i Policisë (IPK) ndërmorën një aksion të madh kundër veprimit të jashtëligjshëm të këtyre kazinove që vepruan afër zonës kufitare me Serbinë.

Nga ky aksion rezultoi me konfiskimin e aparateve dhe rrënimin e objekteve ku ishte ushtruar veprimtaria e paligjshme.

Prokuroria Themelore e Gjilanit kishte konfirmuar se nga plani operativ ishin të arrestuar 35 persona, prej tyre 12 zyrtar policor (kontrabandim me mallra si dhe mundësim të qytetarëve për të realizuar këtë veprimtari).

Vlen të theksohet se forcat e sigurisë kishin sekuestruar, 220 aparate, 6 shtëpiza kompjuteri, një armë me gazë, një karikator AK 47 si dhe  një kombi me kafshë të kontrabanduar.  /Indeksonline/

Related posts

Kurti: S’lejojmë marrëveshje për shkëmbim territoresh as në Shtëpinë e Bardhë as në Shtëpinë e Gjelbër as në të Kuqen

dardanianews

QUNI E KONFIRMON: HASKUKA PRISHI KOALICIONIN ME LDK-NË, SHKARKOI DREJTORËT

dardanianews

Thirrja për Konjufcën: Glauk, tërhiqe akuzën për Shkëlzenin

dardanianews