0.4 C
New York
January 20, 2021
DardaniaNews
Featured Lajme

Vucic nga Stambolli: Shqiptarët po përgatiten të përzënë serbët nga Kosova

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vucic, para takimit me Presidentin e Turqisë, Recvep Tayyip Erdogan, tha para gazetarëve se shqiptarët në Kosovë po përgatisin, kur edhe do të përzënë edhe ata 95 mijë serbë të mbetur sipas tij.

Ai u pyet se a do të ketë vazhdim të dialogut të nivelit më të lartë në Bruksel, siç shkruajnë mediat serbe pasi pala kosovare thotë se nuk do të ketë, Vucic u shpreh se po ndodh ajo që ai ka paralajmëruar për shumë kohë si BE’në dhe zyrtarët ndërkombëtar.

Related posts

Nora ia la në dorë ‘botoxit’ buzët dhe gjoksin

dardanianews

Ekskluzive: Këta janë dy personat e arrestuar nga Policia për plagosjen e avokatit, Gazmend Halilaj

dardanianews

VAKSINA E PARË E KORONAVIRUSIT MUND TË JETË E GATSHME NË KOHË PËR VALËN E DYTË

dardanianews