8.4 C
New York
March 2, 2021
DardaniaNews
Featured Lajme

Paralajmëron Milaim Zeka: Këtë javë, arrestime të reja nga Specialja

Ish-deputeti Milaim Zeka, ka thënë se këtë javë do të ketë arrestime të reja nga Gjykata Speciale.

“… Këtë javë pritet të ketë edhe arrestime tjera nga Gjykata Speciale”, ka thënë Zeka, për Kanal10.

Ai ka thënë se aktualisht është i pamundur shfuqizimi i Speciales.

Ai ka thënë se në kohën kur është votuar kjo gjykatë, është dashur që të kërkohet që ajo të vendoset në Kosovë, ndërsa dëshmitarët e mbrojtur të dëshmojnë përmes video-lidhjeve nga jashtë vendit, pasi që është cilësuar se janë të rrezikuar.

Related posts

Skandaloze: Kryeshefi i Telekomit: Rroga ime është 5180 euro, jam i turpëruar

dardanianews

Kush e tradhtoi Fehmi Aganin dhe si ndodhi vrasja e tij?

dardanianews

Një Ilaç Shumë I Vjetër Po Kthehen Në Pah Shpresën Kundër Covid-19

dardanianews