5.5 C
New York
January 22, 2021
DardaniaNews
Featured Lajme

“Letër për Tomë Gashin” Milaim Zeka i rikthehet zënkës me avokatin e veteranëve

Ish-deputeti i Kuvendit të Kosovës, Milaim Zeka, ka publikuar në profilin e i tij zyrtar një shkrim të titulluar “Letër për Tom Gashin”, në të cilën janë renditur disa pyetje për avokatin kosovar.

Ky shkrim i Milaim Zekës vjen si pjesë e një përplasje që ka nisur ditë më parë, kur Tomë Gashi ka publikuar një letër në të cilën vetë Tomë Gashi thotë se është dëshmia e Milaim Zekës kundër UÇK-së.

Gashi edhe mbrëmë në emisionin Pressing të T7 e ka ofenduar rëndë Zekën duke e quajtur si “kondom shumëpërdorimësh”, derisa Zeka ia ka kthyer sot duke e quajtur avokatin Gashi “prostitutë të Hamburgut”.

Milaim vete Tomen me kan u shoqnu para lufte , kush ishin shokt e tij , pse e thirrshin Mali Toma , vete kush dhe pse ta vran shoqin Serb ne kerr tanin ne ora 24 te nates para Rilindjes se dikurshme ne dhjetor te vitit 1998 dhe kush e vrau ( e vrau paramilitari- Arkanci  Papoviq  djali i vllaut te rektorit Radivoje Papoviq ) vete a asht e vertet qe e ka lan Bmë dhez dhe ka ik ne objektin e Jna – stacionar medicional tash objekti i Obduspersonit me shpetu bythen , vete ku i ke mar paret para lufte meble qdo dy vjet Bmë te re ( e kishin depon e Nan Terezes ne objekt familjar .

Vete Tomen masi je burr i mir ae ke mbrojt najher naj kusheri tanin te fshatit te origjines Brus -Brusi rruges per Gjilan mes Slivoves dhe Llabjanit ( njerz shum bujar fukare dhe te ndershum ) e ky faeqeziu as qe i oershendet kusherit  vetem pse jan fukara .

Per informaten tane Toma para lufte kurr ska nejt me Shqiptar po veq me shki se Shqiptart ju kan dok katunar – bala “, ka shkruar Zeka. /Express/

Related posts

“Ulja e pagave në sektorin publik varros politikisht Kurtin”

dardanianews

Burri i Albulena Haxhiut paralajmëron Thaçin, LDK-në, AAK-në e NISMA-n, ja çfarë thotë për destabilizim të gjendjes në vend

dardanianews

Ngjarje e rëndë: Dy të vdekur në minierën e Novobërdës nga shembja e dheut

dardanianews