5.2 C
New York
January 15, 2021
DardaniaNews
Moti

Në këtë komunë të Kosovës pritet të ketë vërshime nga shiu

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK) ka njoftuar se sot në disa zona të vendit, pritet që të vazhdojnë me intensitet më të shtuar reshjet të përcjellura me shkarkime rrufesh, të cilat filluan pasditen e djeshme.

Sipas njoftimit, në disa zona të Kosovës mund të shkaktohen vërshime të shpejta dhe probleme sidomos në zonat urbane.
Pritet që intensiteti dhe sasia më e lartë e tyre të jetë në rajonin e Prizrenit

 

Related posts

NË ORËT E ARDHSHME KOSOVA MUND TË PREKËT NGA NJË STUHI

dardanianews

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës paralajmëron vërshime

dardanianews

Vërshime të mëdha në Pejë, shumica e rrugëve të bllokuara, uji po hynë edhe në shtëpia

dardanianews