7.5 C
New York
November 25, 2020
DardaniaNews
Featured Sport

Ekskluzive: Vjen rikthimi i madh nga Kemal Ademi, tani bën kërkesë t’i bashkohet Kosovës

Përfaqësuesja e Kosovës ka pësuar humbje në ndeshjen e saj më të rëndësishme deri më tani.

Dardanët u mposhtën në udhëtim te Maqedonia e Veriut 2-1 në gjysmëfinalen e Divizionit D në Ligën e Kombeve, në një ndeshje ku pati shumë mungesa.

Mungesat e mëdha si ato të Hekuran Kryeziut, Amir Rrahmanit, Milot Rashicës apo Vedat Muriqit u vërejtën shumë, sidomos në repartin ofensivë ku sulmuesit dështuan totalisht.

Gjithsesi pas ndeshjes me Maqedoninë ka ardhur një lajm i mirë në Federatën e Futbollit të Kosovës, pasi një nga lojtarët që është synuar të merret prej kohësh ka bërë rikthimin e madh.

Fjala është për Kemal Ademin, ku Telegrafi ka marrë vesh që sulmuesi e ka kontaktuar presidentin e FFK-së, Agim Ademin duke i thënë se është gati të luajë për Kosovën.

24-vjeçari ka nënshtetësi gjermane dhe zvicerane, ndërsa ditë më parë deklaroi se i përcjell të gjitha ndeshjet e Kosovës.

Tani pritet që FFK të nis procedurat në FIFA-në për ta marrë sulmuesin gjigant 1,98 i gjatë.

Ademi ditë më parë ka kompletuar transferimin te gjiganti turk Fenerbahce nga Baseli i Zvicrës.

Sigurisht që kërkesa e tij është mirëpritur nga shtëpia e futbollit kosovar pasi sulmuesi ka qenë prej kohësh në listën e FFK-së.

Zyrtarët e Federatës së Futbollit të Kosovës ka më shumë se një vit që janë duke përcjellë lojtarin i cili më në fund është bindur se vendimi i duhur është të vesh fanellën e Dardanëve.

 

Related posts

Kryeministri izraelit të martën u drejtohet me video-mesazh popullit të Kosovës – A do ta shpallë njohjen nga Izraeli?

dardanianews

Lajmi i Fundit: Edhe dy të vdekur nga koronavirusi në Kosovë

dardanianews

KOMUNIKATË E NËNDEGËS SË LDK-së NË WILISAU!

dardanianews