8.3 C
New York
February 25, 2021
DardaniaNews
Featured Sport

Haxhi Krasniqi e nokauton Boselin, kampion bote

Mrekulli, Haxhi Krasniqi është mbreti botës. Shqiptari i parë në histori të boksit, kampion i botës në versionin WBA/IBo në kategorinë gjyymë të rëndë.

Në rundin e tretë, Krasniqi me të djathtën e tij, e hodhi në tokë gjermanin.. Krasniqiinokauton gejrmanin. Fitorja e 51 në karrierl, e 19 me nokaut.

Rundi i dytë, filloi me disa goditje si të njërit po ashtu edhe boksierit tjetër. Emocione të mëdha. Edhe Bosel është i rrezikshëm.

Rundi i parë, duke matur forcat dhe nuk ka pasur ndonjë goditje të fortë.

Related posts

Zbulohet drama e seancës ku u votua Hoti, këta janë 3 deputetët që llogariste LDK’jë e që s’votuan ‘pro’

dardanianews

Abazi: Thaçi po e përdor Mustafën për ta ndarë LDK’në

dardanianews

Bardhyl Mahmuti i reagon Ibrahim Kelmendit: Haga s’të pranon dëshmitar, manipulove me fotografinë e agjentit francez

dardanianews