2.6 C
New York
March 7, 2021
DardaniaNews
Shëndetësi

LAJMI I FUNDIT: Ja sa raste pozitive me Covid-19 në Kosovë në 24 orët e fundit

Në 24 orët e fundit në Kosovë janë bërë mbi 700 testimeve të personave të dyshuar me Covid19. Nga ky numër i madh i testeve, kanë rezultuar pozitiv 68 persona.

Në 24 orët e fundit është regjistruar vetëm një rast me fatalitet.

Indeksonline mëson se në 24 orët e fundit është regjistruar vetëm një rast me fatalitet.

Situata në vend vazhdon të jetë nën kontroll ngase përmasat e rritjet nuk janë të mëdha dhe numri i testimeve është shumë i madh.

 

Related posts

Bashkë me vaksinën, kosovarët do ta marrin edhe “pasaportën COVID-19”

dardanianews

IKSHPK: Tri raste të dyshuara me koronavirus rezultojnë

dardanianews

Infektologu Valbon Krasniqi: Pandemisë po i vjen fundi, por duhet të kemi ende kujdes

dardanianews