7.6 C
New York
January 16, 2021
DardaniaNews
Featured Lajme

Rexhep Selimi: Thaçi po kërkon fajtor për “Zajednicën”

Shefi i Grupit Parlamentar të VV’së, Rexhep Selimi, ka thënë se presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, po kërkon fajtor për krijimin e Asociacionit të komunave serbe.

Thaçi para disa kohëve tha se krijimi i Asociacionit nga Kosova do të ishte gabim.

“Thaçi po kërkon fajtor për “Zajednicën””, tha Selimi.

“Ashtu sikur kërkoi fajtor për Gjykatën Speciale ai po kërkon fajtor edhe për Zajednicën. Ai e ka krijuar vet atë dhe tani po hedh fajin tek të tjerët”, shtoi ai.

Related posts

Milaim Zeka denoncon një djalë që ia kërcënoi vajzën

dardanianews

EKSKLUZIVE: “Kryesia e Ngushtë” e LDK-së, sot nga ora 13:00 pritet të vendos për emrin e kandidatit për Kryeministër

dardanianews

Kosova ende ka një mundësi të artë që ta mbajë pandeminë nën kontroll

dardanianews