6 C
New York
October 31, 2020
DardaniaNews
Featured Lajme

Zbuloi dy skandale në Kosovë, avokati i shpëton atentatit me 11 plumba, ja pamjet e sulmit – Pamje

Emisioni “Me zemër të hapur” në News24 ka sjellë pamjet e atentatit ndaj avokatit Gazmend Halilaj, pas zbulimit të dy skandaleve nga ana e tij që e vendosën në shënjestër të autorëve.

Gazmend Halilaj u citua si hero i Drenasit, pasi ishte një nga personat që zbardhi rastin tragjik të 16-vjeçares nga Drenasi e abuzuar seksualisht nga profesori i shkollës dhe hetuesi i rastit e cila u detyrua të abortonte në muajin e katërt të shtatzënisë nga një mjek i cili u pagua nga abuzuesit.

Por jo pak bujë bëri edhe rasti i zbulimit të vjedhjes së 1.4 milionë markave, para të destinuara për luftëtarët në luftë në vitin 1999.

Pikërisht për zbardhjen e këtij rasti Gazmend Halilaj u kërcënua me jetë, makina e tij u përplas nga një makinë tjetër në afërsi të banesës e ndërsa 11-plumba u derdhën mbi të.

Për më shumë ndiqni rrëfimin e tij.

 

Related posts

Flasin nga qeveria gjermane: Po punojmë për liberalizimin e vizave për Kosovën, nuk dihet nëse do të hiqen këtë vit

dardanianews

Gazetarja shqiptare e bën përsëri – zhvishet “LIVE” para Kryeministrisë

dardanianews

Vdes Kim Jong Un!

dardanianews

Leave a Comment