16.2 C
New York
October 21, 2020
DardaniaNews
Shëndetësi

Shkencëtarët Gjermanë, Të Bindur: Pelimi I Ëmbël Mund Të Shërojë Të Sëmurët Nga Covid 19

Bota është në garë për zbulimin e vaksinës kundër koronavirusit, ndërkaq tani shkencëtarë nga Instituti Max-Planck në Potsdam, theksojnë që pelini i ëmbël mund të ketë ndihmë të jashtëzakonshme.

Cilësitë e tij shëruese vërtet janë të pabesueshme dhe është shumë i dobishëm në shërimin e të gjitha simptomave të koronavirusit. Hulumtuesit kanë në dispozicion rezultatet, të cilat zgjojnë shpresë për fillim të hulumtimeve klinike.

Ekstraktet e pelinit të ëmbël janë aktivë kundër SARS-Cov-2. Fletët e bimës së pelinit të ëmbël (Artemisia annua) të kultivuar në Kentucky, në SHBA, aktivitetin më të mirë kundër virusit e kanë treguar kur përzihet me etanolin e pastër apo në ujë të distiluar.

Shpërndaje:

Related posts

Studimi mbi COVID-19: Për çdo rast të konfirmuar janë 5-10 të pazbuluar

dardanianews

Dr. Fauci i jep shpresë botës: Remdesiviri efekt të qartë pozitiv në trajtimin e COVID-19

dardanianews

159 TË SHËRUAR DHE 111 RASTE ME COVID-19!

dardanianews

Leave a Comment