16.2 C
New York
October 21, 2020
DardaniaNews
Featured Lajme

Albin Kurti del haptas: Votojeni Joe Bidenin

Lideri i Lëvizjes “Vetëvendosje”, Albin Kurti ka  bërë thirrje shqiptarëve që ta votojnë për president të SHBA-së, Joe Bidenin.

“Thirrje për mbështetje të Joe Biden për President të ShBA-së”, ishte thirrja e Kurtit.

“Që nga vitet e 90-ta, Joe Biden është një mbështetës i palëkundur i shqiptarëve në Ballkan. Ishtë ndër të parët që denoncoi fashizmin serb në epokën e Millosheviqit; që bëri thirrje për ndërhyrje amerikane në Bosnjë, dhe më pas në Kosovë, që kërkoi ndjekjen penale të kriminelëve serbë të luftës; dhe që mbështeti pavarësinë dhe njohjen e Republikës së Kosovës” ka thënë Kurti.

Ndryshe, lideri i LVV-së kishte telashe me administratën e presidentit aktual, Donald Trump.

Konkretisht, Kurti s’kishe raporte aspak të mira me Richard Grenell.

Related posts

The Art of Photography as Therapy for Your Clients

adminkosova

Habit sportisti i madh, tregon me emra: Nuk mund të flija nga zhurma e seksit, lëviznin edhe…

dardanianews

Vjen në Kosovë testi që tregon për 10 minuta nëse keni koronavirus

dardanianews

Leave a Comment