2.4 C
New York
December 2, 2020
DardaniaNews
Featured Lajme

Gëzim Kelmendi kërkon arrestimin e ambasadorit të Kosovës në Francë

Kryetari i Partisë “Fjala”, Gëzim Kelmendi ka reaguar ndaj ambasadorit të Kosovës në Francë, Qëndrim Gashi.

Sipas tij, diplomati kosovari në Paris nuk meriton vetëm të shkarkohet.

“Ambasadori i Kosovës në Francë Qëndrim Gashi duhet menjëherë të shkarkohet dhe të arrestohet për nxitje të urrejtjes ndërfetare”, ka shkruar ai.

https://www.facebook.com/gezimkelmendiofficial/posts

Related posts

Njeriu i momentit, eksperti Lul Raka, ja çfarë ka qenë dikur

dardanianews

A do të zbardhë Gjykata Speciale atentatin ndaj Ibrahim Rugovës, me të akuzuarin kryesor nga Agim Hoti, Xhavit Halitin?

dardanianews

Quint’i s’ka konsensus, Gjermania e Franca i nisin demarsh LDK’së që ta tërheq mocionin

dardanianews