1.7 C
New York
January 20, 2021
DardaniaNews
Featured Shëndetësi

Asnjë i vdekur dhe 124 raste të reja me Covid19, brenda ditës në Kosovë

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, ka njoftuar se janë regjistruar 124 raste të reja me Covid19, gjatë 24 orëve.

Zemaj po ashtu ka njoftuar se brenda 24 orëve nuk është regjistruar asnjë viktimë nga koronavirusi.

 

 

Njoftimi i Ministrit Zemaj:

Nga 974 mostrat e marra në 24 orët e fundit, 124 kanë rezultuar pozitiv, ndërsa nuk ka asnjë rast të vdekjes së pacientëve nga Covid 19.

Është shqetësues numri i madh i të infektuarve në Prishtinë ku shifra arrin në 72 brenda 24 orëve.

Komuna, Shtabet emergjente, policia, Inspektoratet pres ta rrisin në maksimum kontrollin dhe zbatimin e masave anti Covid.

Para një vendimi ndryshe për kryeqytetin, bashkë për të mirën e të gjithëve!Andaj u bëjë apel edhe qytetarëve, përmbajuni rekomandimeve të Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike dhe Ministrisë së Shëndetësisë.

Related posts

Proteston anëtari i LDK-së: “Isa ik, Vjosa kryetare e LDK” (FOTO)

dardanianews

Beatrix Ramosaj zhvishet e tëra, nuk dihen arsyet!

dardanianews

Ja kur do të dalin pagat e pensionet

dardanianews