5.2 C
New York
January 15, 2021
DardaniaNews
Lajme

Takohen Zemaj e Ahmeti, a vendoset sot fati i Prishtinës

Pas rritjeve të rasteve pozitive me COVID-19 në kryeqytet, kryetari Shpend Ahmeti ka takuar sot ministrin e Shëndetësisë Armend Zemajn, raporton Express

Ahmeti bashkë me drejtorin e Shëndetësisë në Prishtinë, Bujar Gashin, dhe atë të Inspeksionit, Adonis Tahirin, janë duke diskutuar me Zemajn për gjendjen me COVID-19 në kryeqytet.

Momentalisht në kryeqytet janë mbi 800 raste aktive me koronavirus.

Related posts

Nga VV, Pacollit: Miliarderi dhe hamalli është i barabartë para ligjit, shko në konvikt fillimisht

dardanianews

Fizikanti i njohur sqaron se pse ne nuk mund t’i shohim jashtëtokësorët

dardanianews

Bekim Jashari e tronditë PDK-në! Fundin e PDK-së e ka në dorë vendi i legjendave!

dardanianews