4.1 C
New York
February 27, 2021
DardaniaNews
Featured Lajmi i fundit

Ekskluzive: Kadri Veseli dorëzohet në EULEX

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli është dorëzuar n EULEX para pak çasteve.

Burimet e IndeksOnline kanë konfirmuar se Veseli sapo ka shkuar në selinë kryesore të EULEX-it në Prishtinë.

Shkuarja e tij në EULEX është bërë me urdhër të Zyrës së Prokurorit të Specializuar, pranë Dhomave të Specializuara në Hagë.

Ky zhvillim vjen vetëm një ditë pas arrestimit të ish zëdhënësit të UÇK-së, Jakup Krasniqi dhe në ditën e njëjtë të dorëzimit në EULEX të ish komandantit të UÇK-së, Rexhep Selimi./IndeksOnline/

Related posts

E jashtëzakonshme: Prokuroria e Hagës dorëzon aktakuza ndaj Hashim Thaçit dhe Kadri Veselit

dardanianews

Kamishi përfshihet në përleshje fizike në ndeshje futbolli në Mitrovicë

dardanianews

Albulena Haxhiu mohon se Vetëvendosje ka kërkuar nga Vjosa Osmani të aderojë në parti

dardanianews