7.6 C
New York
January 16, 2021
DardaniaNews
Featured Lajme

Jep dorëheqje Hashim Thaçi

Presidenti Hashim Thaçi ka dhënë dorëheqje, pasi ka njoftuar se i është konfirmuar aktakuza nga Gjykata Speciale, raporton Gazeta Express.

Këtë e ka konfirmuar vetë presidenti në konferencën para mediave.

“Para pak çasteve jam informuar prej njerëzve kompententë se zyrtarisht Gjykatësi ka konfirmuar aktakuzën ndaj meje”, ka thënë Presidenti Thaçi para mediave.

Ai ka thënë se këto nuk janë momente aspak të lehtë për të dhe familjen e tij.

Dorëheqje nga politika sot ka dhënë edhe kreu i PDK’së, Kadri Veseli, pasi edhe atij i është ngritur aktakuza.

Bashkë me Thacin e Veselin, deri tash dihet se u është konfirmuar aktakuza edhe deputetit Rexhep Selimi dhe ish-kryeparlamentarit Jakup Krasniqi.

Të gjitha të akuzuarit kanë qenë prej udhëheqësve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. Akuzat e tyre kanë të bëjmë me krime që Prokuroria Speciale pretendon se i kanë kryer ata. /Express/

Related posts

Studimi mbi COVID-19: Për çdo rast të konfirmuar janë 5-10 të pazbuluar

dardanianews

Media ruse: Autoritetet serbe duan ta legalizojnë pavarësinë e Kosovës më shumë se vetë shqiptarët

dardanianews

Kraki: LDK e shpëtoi nga zhbërja makinerinë kriminale, ja çka do të bëhet tash me popullin e Kosovës

dardanianews