16.2 C
New York
November 30, 2020
DardaniaNews
Lajme Shëndetësi

Ekskluzive: Masat e reja, nga ora 18:00 do të ketë kufizime, ja në cilat komuna

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj është duke shqyrtuar marrjen e disa vendimeve parandaluese pas rritjes së shifrave në vend.

Indeksonline mëson se masa e parë që do të merret është ndryshimi i orarit të punës të shumicës së bizneseve. Orari do të ndryshojë nga ora 21:00 që ishte deri më sot, në orën 18:00 deri në 05:00 të mëngjesit.

Vendimi i ri ndalon veprimtarinë e subjekteve afariste, bizneseve, përveç furrave, barnatoreve dhe marketeve të vogla.

Vendimi këtë vikend do të vlejë vetëm për komunat që janë në zonën e kuqe aktuale më numrin e rasteve me Covid19. Të hënën pritet që të shqyrtohen masa shtesë varësisht situatës pandemike në vend./Indeksonline/

Related posts

“Me Albin Kurtin, dhe luftë partive të tjera”, arrestohet personi që komentojë në Facebook ku paralajmëronte përgjakje

dardanianews

Shpërthen virusi në Evropë, të dhëna të frikshme nga shtetet kryesore

dardanianews

Lul Raka tregon se kur do të mund të vijnë bashkatdhetarët në Kosovë

dardanianews