4.1 C
New York
February 27, 2021
DardaniaNews
Featured Lajme

Ibrahim Kelmendi i gëzohet shkuarjes së Thaçit në Hagë: Urime çlirimi…!

Ish-kreu i LPK-së, Ibrahim Kelmendi ka reaguar pas ngritjes së aktakuzës nga Specialja për presidentin e vendit, Hashim Thaçi.

Pak pasi Thaçi bëri të ditur se iu është konfirmuar aktakuza dhe ka dhënë dorëheqje nga posti i presidentit, Kelmendi në Facebook ka shkruar “Urime Kosovë për çlirimin nga gjarpri”.

Përveç presidentit, dorëheqje ka dhënë pas konfirmimit të aktakuzës edhe kreu  i PDK-së, Kadri Veseli.

Aktakuza dje iu është konfirmuar edhe ish-kreut të Kuvendit, Jakup Krasniqit dhe shefit të grupit parlamentar të LVV-së, Rexhep Selimi

 

Related posts

Lajmi i fundit: LDK’ja inicion mocion mosbesimi për rrëzimin e Qeverisë Kurti

dardanianews

Rrëmbehet nga dy burra një vajzë në Istog, babai raporton rastin

dardanianews

Ibrahim Kelmendi në Speciale tregon vrasjen që e koordinoi Azem Syla: Ja pse u vra Ilir Konushevci

dardanianews