11.2 C
New York
November 27, 2020
DardaniaNews
Featured Kronika e zezë

Kosovari goditet për vdekje nga treni në Zvicër

Një i ri me prejardhje nga Kosova ka vdekur në qytetin Nauchatel të Zvicrës. Viktima është goditur mbërëmë nga treni dhe si pasojë ka humbur jetën.

Kreu i AKR-së, Behgjet Pacolli, përmes një njoftimi në Facebook, ka njoftuar se edhe një i ri nga Kosova, ka vdekur pas goditjes nga treni.

“Mbrëmë humbi jetën edhe një i ri nga Kosova. Ky është Adrian Ramadani i cili u godit nga treni për vdekje në qytetin Nauchatel. Ngushllimet e mia më të sinqerta familjës dhe farefisit”, ka shkruar Pacolli.

Kujtojmë se para një muaji dy vëllezër nga Komuna e Deçanit, banorë të Gjermanisë, kishin vdekur pasi janë goditur nga treni.
Sipas njoftimit të mediave gjermane, njëri nga vëllezërit ishte13 vjeç ndërsa tjetri 17.

 

 

Related posts

Takohen Rama e Thaçi, pozojnë “vëllazërisht” para flamurit kombëtar

dardanianews

Kaseta për masakrën e Krushës e ‘Shtëpia e Verdhë’, Basha nxjerr videon: Si mashtron Rama

dardanianews

Ish-eprori i UÇK-së tregon çfarë u thoshin ushtarëve të UÇK-së, Thaçi, Veseli e Çeku kur dilnin në veri: Mos na prishni me…

dardanianews