3.6 C
New York
January 20, 2021
DardaniaNews
Featured Lajme

Para se të shkonte në Hagë, Thaҫi i drejtohet Amerikës, por merr këtë përgjigje

Ibrahim Kelmendi, ish udhëheqës i Lëvizjes Popullore të Kosovës përmes një postimi në Facebook thotë se Hashim Thaҫi para shkuarjes për në Hagë i paska dërguar një letër Sekretarit amerikan të shtetit, Mike Pompeu.

Kelmendi u ka bërë thirrje që të mos dëmtohet më tepër shteti i Kosovës, duke iu kundërvënë Uashingtonit e Brukselit, e as duke bërë fushatë të sforcuar kundër Zyrës së Prokurorit të Specializuar dhe Dhomave të Jurdiksionit të Kosovës.

Sipas tij, nëse iu ‘dogj bishti gjarprit’ nuk po digjet Kosova.
Kelmendi tutje shkruan që shteti dhe buxheti nuk duhet të keqpërdoren për të mbrojt të akuzuarit për krime lufte!/Bota sot

 

Related posts

Festë mbi urë për t’i thënë lamtumirë koronavirusit

dardanianews

Ish-agjenti i SHIK-ut zbulon lidhjet e Thaçit me shokët e Arkanit, përmend emra

dardanianews

Vetëvendosja s’po e lë vdekjen m’u bë LAJM!

dardanianews