4.1 C
New York
February 27, 2021
DardaniaNews
Kronika e zezë

Vdes ikona e muzikës, Ismet Peja

Ka vdekur në moshën 83-vjeçare një ndër këngëtarët më të mirë të muzikës shqipe, Ismet Peja, raporton Express

Ai ka vdekur në orët e para të mëngjesit të së hënës, ndërkaq lajmin për vdekjen e ka bërë të ditur djali i tij, Visar Peja.

ARAN nuk dijta ndryshe as nuk mujta ndryshe me lajmru largimin tend nga kjo jete…pusho i qete se per ne ke ngel i perjetshem…tfala i bon Mames Jaran”, ka shkruar ai.

Ismet Peja ka lindur më 27 prill 1937. Ai ishte këngëtar i këngëve të vjetra qytetare. Lindi në Gjakovë dhe është i biri i Musa Pejës, i cili ishte po ashtu këngëtar i melosit shqiptar.

 

Related posts

Ekskluzive: Emrat e pronarëve të kazinove në Karaçevë!

dardanianews

Tronditet futbolli anglez, vdes futbollisti 23 vjeçar

dardanianews

Kosovari goditet për vdekje nga treni në Zvicër

dardanianews