2.8 C
New York
January 20, 2021
DardaniaNews
Featured Lajmi i fundit

Lajmi i fundit: ARRESTOHET MULLA OSMAN MUSLIU!

Mbrëmë policia e Drenasit ka arrestuar Mulla Osman Musliu, imamin e njohur të Drenicës.

 

Burime të Ballkani.info bëjnë të ditur se Mulla Osmani është arrestuar pas sulmit fizik ndaj një punëtorë të Bashkësisë Islame në Drenas.

I njejti ditë më parë kishte thyer me dhunë një derë në zyre të BIK-ut të cilën e kishte uzurpuar.

Kështu bërë të ditur për Ballkani.info burime brenda policisë në Drenas të cilët thanë se Mulla Osmanin e kanë dërguar në mbajtje për 48 orë.

Në një përgjigje për Ballkani.info Policia e Kosovës konfirmon arrestimin e dy personave pasi që pas një mosmarrëveshje kanë sulmuar fizikisht njëri-tjetrin.

“Të dyshuarit nuk kanë pasur lëndime të dukshme si dhe nuk kanë pasur nevojë për tretman mjekësor. Në lidhje me rastin është konsultuar prokurori i shtetit i cili urdhëron që pas intervistimit të dyshuarit të ndalen në qendrën e mbajtjes në Drenas për 48 orë”, thekson policia.

Related posts

Gati testi i shpejtë që mund të nxjerrë botën nga karantina, tregon imunitetin ndaj koronavirusit

dardanianews

VDES NGA KORONAVIRUSI BIZNESMENI I NJOHUR SHQIPTAR NË NEW YORK

dardanianews

NË PËRPELLAC TË PODUJEVËS GJENDEN TRI VARRE KARAKTERISTIKE TË LASHTËSISË,QË DUHET TË JENË OBJEKT STUDIMI TË ESKPERTËVE TË ARKEOLOGJISË

dardanianews