5.3 C
New York
January 16, 2021
DardaniaNews
Featured Lajme

Gani Geci: A është Valon Syla i biri i serbes me emrin Oliverë (OLA)?

Fjalimi i deputetes së LDK-së, Marigona Geci, kritikues ndaj PDK-së, ka nxitur reagimin e gazetarëve, konkretisht Valon Sylës. Ky i fundit kritikoi vajzën e ish-deputetit të kësaj partie Gani Gecit, e cila ka folur për vrasjet në Kuvend.

“Çika e Gani gecit, babai i së cilës i ka dy vrasje të konfirmuara, si i dyshuar i përhershëm flet për vrasje në Parlament, jashtë rendit të ditës”, ka shkruar ndër të tjerash Syla në Facebook.

Ndërsa, Geci ka reaguar ashpër ndaj këtyre deklaratave të Sylës, transmeton Indeksonline

“Kerkoj nga Shqiptarët e Kosovës një hulumtim të shkurtër për këtë nipin e Serbisë Valon Sylës”, ka thënë Geci.

Shkrimi nga Gani Geci:

Kerkoj nga Shqiptarët e Kosovës një hulumtim të shkurtër për këtë nipin e Serrbisë Valon Sylen ???!!!

A është Valon Syla i biri i serbes me emrin Oliverë (OLA)?

A e ka Valon Syla babë Agimin) jugosllav, gjyshin (Osmanin) jugosllav?

A e kanë majtë këta Jugosllavët deri vonë, e kanë mundësi që hala e kanë fotografinë e madhe të Titës në shpi, në dhomë të ditës, apo tash e kanë qua nashta në dhomë të fjetjes?

A është i Gjyshi i Valonit Osman nifar komunari jugosllav që ka luajt bixhoz me këta buxhuvanat e kohës si Nebi Gashit e Nazmi Mustafës?

A e ka pas edhe mixha babës Agimit gruan serbe e që ka punua në Thertore në Fushë Kosovë?

A është Valoni për nga nëna gjakë serbi?

A e ka pas nëna Valonit emrin e ka Olivera?

A e kanë thirrë në vitet 80’ve e Olja? A kamë folë vetëm serbisht në shtëpinë e Valonit?

A e ka pas nëna e Oliverës emrin Ratka (Radmila)?

A e ka ndërrua Pas luftës Olja e emrin në Ola?

A punon tani Ola në TV21 e dhe ka një emision për kuzhinë?

A e ka pa Olija babën shqiptar a jugosllav?

A e urren Valoni me shpirt UCK dhe kur të pihet me raki e shanë UÇK-në serbisht?

A është një rrenc dhe shumë i pafytyrë ky Valoni qe e shanë edhe diasporën?

A e kanë majtë Kadria e Hashimi e si një mzë qe me shytë për mi sulmu të tjerët?

A e kanë pas dërgua reporter të RTK në Beograd një kohë?

A ja kanë majtë portalin Metro duke e financua nëpër mjet ndërmarrjeve dhe institucioneve shtetërore duke i jap reklama dhe duke e financua tinëzisht?

A e ka majtë shteti ketë rrenc tash ju paskan harxhua paret e për mu bë kishe unë jam dikush i ka shti brinat me mu?

E jo nuk Valon, nuk muj mu kthy ma në kategorinë̈ tende të mbeturinave se këta si ti i kam kalua moti?

Të kanë gjet ty, po jo gjene thuju ndonjë të kategorisë ma të rëndë sepse ti edhe ata Kryezit jeni ZHL.

 

 

Related posts

LDK po vetëfundoset”, vjen paralajmërimi i fundit për partinë e Mustafës – këtë synim e ka ai dhe Veliu

dardanianews

A do t’i shkojë nesër në zyrë lideri i VV’së Hashim Thaçit? VV-ja i drejtohet Kushtetueses!

dardanianews

Kronavirus, ftohje apo grip? Ja si t’i dalloni simptomat që të kuptoni nëse jeni preku apo jo nga COVID-19

dardanianews