7.6 C
New York
January 16, 2021
DardaniaNews
Featured Lajme

LAJMI I FUNDIT: Arrihet koalicioni në mes Albin Kurtit dhe Vjosa Osmanit

Sot gjatë orëve të mëngjesit ka ndodhur një takim larg vëmendjes së publikut në mes të Albin Kurtit dhe Vjosa Osmanit, thonë burimet e gazetës “Bota sot”.

Të njëjtat burime i kanë thënë “Bota sot” se Kurti dhe Osmani janë pajtuar që të arrijnë marrëveshje e të garojnë në një listë të përbashkët në zgjedhjet e ardhshme që do të mbahen në janar, eventualisht në fillim të muajit shkurt.

Albin Kurti i ka premtuar Vjosa Osmanit se do t’ia rezervojë vendet e mjaftueshme në listën e Vetëvendosjes, e kjo tash varet nga personat që do të do t’i ketë afër vetës Vjosa Osmani.

Gjithashtu, burimet e “Bota sot” konfirmojnë se Vjosa Osmani do ta ketë numrin dy në listën zgjedhore të VV-së.

 

Related posts

Historiania bën zbulimin e madh, Elena Kocaqi: Ja shkrimi i parë i gjetur në gjuhën shqipe

dardanianews

Sami Lushtaku do të kandidojë për kryetar të Skenderajt më 2021

dardanianews

Reagon ashpër ish-deputeti i LDK-së: Nuk bëri mirë as Agim Veliu e as Albin Kurti, por burrëria e tyre nuk humb nëse…

dardanianews