2.5 C
New York
March 5, 2021
DardaniaNews
Lajme

Përkrahësi i Kurtit, që iu bo videoja virale: Në vitin 2011 kam votuar 4 herë për PDK’në

Sokol Halili, përkrahës i liderit të Vetëvendosjes, Albin Kurti, i cili është njohur pas shkeljes së një qeni, derisa ishte live duke ofruar përkrahje për kreun e LVV’së Kurtin, ka thënë se në vitin 2011 kishte votuar 4 herë për Partinë Demokratike të Kosovës, raporton Gazeta Express.

I ftuar në emisionin Frontal në T7 me Arsim Lanin, ai ka thënë se në ato zgjedhje ka përkrahur PDK’në, dhe se ende ka persona që votojnë disa herë për këtë subjekt.

“Në vitin 2011 mu desh të udhëtoj në Zvicër. Ishin zgjedhjet nacionale. E dinë të gjithë komisionerët që unë kam votuar 4 herë për PDK’në. 4 herë kam hyrë dhe kam dal. Ka qenë edhe një vëzhgues i Vetëvendosjes, por të katërtën herë ka reaguar ai. Unë nuk i përkras Lëvizjes Vetëvendosjes, por në këto zgjedhje e kam parë që në intervistën e kaluar i kam hyrë në hak dhe e kam quajtur organizatë terroristë. Në këto zgjedhje jam i përgatitur për Vetëvendosjen”, ka thënë ai.

Halili ka deklaruar se disa persona për 20 euro e 100 euro i shesin edhe familjet e tyre.
Ai ka thënë se qytetarët ende kanë mundësi për të manipuluar./Express/

 

Related posts

Viva Fresh i dërgon punëtorët me zor në shtëpi, nuk ua jep as paratë e premtuara nga Qeveria

dardanianews

Pse njohja reciproke Kosovë – Izrael është tepër e rëndësishme për të dyja vendet?

dardanianews

Milaim Zeka me akuza të rënda për Vjosa Osmanin

dardanianews