4.1 C
New York
February 27, 2021
DardaniaNews
Featured Lajme

Sadri Ramabaja reagon ndaj Xhavit Halitit: Kryekomplotist i UÇK-së

Veprimtari i çështjes kombëtare dhe anëtari i LVV-së, Sadri Ramabaja, ka reaguar ndaj Xhavit Halitit, pas deklaratave të tij në një emision televiziv.

Ramabaja e quan kryekomplotist të UÇK-së, Xhavit Halitin, për të cilin thotë se e kishte keqpërdor idenë për Drejtorinë politike brenda Shtabit të Përgjithshëm të UÇK-së për të shmangur kryesinë e LPK-së.

Reagimi i Ramabajës:

Kryekomplotisti i UÇK-së, Xhavit Haliti, në PRESING (1.2.2021), përvijoi idenë për Tryezën e partive politike, duke shmangur nesër Parlamentin, krejt ngjashëm si kishte vepruar dikur (1998) duke keqpërdorë idenë për Drejtorinë politike si instancë brenda SHP të UÇK-së, për ta shmangur Kryesinë e LPK-së!

Duket se ai nuk e koncepton si duhet kohën: jemi në vitin 2021, jo në vitin 1998!

Ujku qimen e ndërron, por hujin jo!

Related posts

A duhet të kryeni marrëdhënie intime në periudhën e Koronavirusit?

dardanianews

Blerim Latifi kritikon Atifete Jahjagën: Ka bërë aq shumë ndërhyrje kirurgjike sa mezi njihet

dardanianews

U PËRFOL SE LIMAJ URDHËROI VRASJEN E TIJ NË LUFTË, TASH MUND TË BËHEN BASHKË NË QEVERI

dardanianews