4.6 C
New York
March 2, 2021
DardaniaNews
Featured Lajme

Publikohet sondazhi i fundit, kjo është përqindja që merr VV, PDK, LDK, AAK dhe Nisma

Nga sondazhi i realizuar nga kompania PIPOS, ndërmarrje kjo e kontraktuar nga televizioni Klan Kosova, Lëvizja Vetëvendosje ka dalë e para me 40.95%.

Prapa Vetëvendosjes qëndron Partia Demokratike e Kosovës, me 22.3 për qind.

Ndërkaq, subjekti politik i tretë në këto zgjedhje, siç thotë rezultati i sondazhit, del të jetë LDK’ja, me 19.35%.

Subjektet e tjera politike me përqindje janë kështu si vijojnë: AAK 7.8% dhe Nisma 3.15%.

 

Related posts

Saim Tahiraj reagon pas ftesës së VV-së dërguar PDK-së!

dardanianews

Bill Gates: Nëse vaksina kundër Covid-19 funksionon, do ta paguaj unë për gjithë botën

dardanianews

Gjesti i shqiptarit prek zemrat italiane, dhuron bukë falas: Unë, një shqiptar i ushqyer nga Italia, e kam provuar urinë

dardanianews