-0.7 C
New York
March 5, 2021
DardaniaNews
Uncategorized

Lajm i mirë për gastronomët, me masat e reja pritet t’iu zgjatet orari i punës

Qeveria në detyrë pritet të vendosë masa të reja ndaj Covid19

IndeksOnline ka arritur të sigurojë propozim- vendimin, e sipas të cilit gastronomëve do t’iu zgjatet orari i punës.

“Shërbimet e hotelerisë dhe gastronomisë lejohen të punojnë nga ora 05:00 – 22:00”, thuhet në propozim, derisa lëvizje të njejtë pritet të ketë edhe për Qendrat tregtare./IndeksOnline/

 

Related posts

Vjosa Osmani: Le të ma tregojnë derën edhe e shohim kush po del i pari nga LDK

dardanianews

Dy oraret e reja se kur mund të dilni, prej sot deri me 18 maj

dardanianews

Në librin për historinë shkruhet se burrat shqiptarë i cilësojnë gratë si kafshë

dardanianews