-0.7 C
New York
March 5, 2021
DardaniaNews
Featured Lajme

“Ky është vetëm fillimi..”, Milaim Zeka reagon për vrasjen e Xhemajl Mustafës

Gazetari Milaim Zeka përmes një shkrimi në llogarinë e tij në facebook, ka shkruar lidhur me vrasjen e Xhemail Mustafës.

Zeka duke postuar një shkrim të Faton Ramadanit, ku flet për Fadil Suleviqin.

Zeka thotë që ky është vetëm fillimi i daljes së fillit të lëmshit të krimit.

“Ata që e kishin nën mbrotje, ja ku përfunduan. Në javët në vazhdim nisën një grup tjetër. Ky është vetëm fillimi i daljes së fillit të lëmshit të krimit”, ka shkruar Zeka.
Xhemail Mustafa u vra në Prishtinë, më 23 nëntor 2000, në hyrje të apartamentit të tij. Ai u qëllua për vdekje nga dy sulmues të cilët kurrë nuk u arrestuan.

 

Related posts

Turqia del zyrtarisht me ilaçin anti-Covid duke i thënë ”Jo” vaksinës

dardanianews

Osmani: S’flirtoj me VV, kam raporte me shumicën e deputetëve të LDK-së që pajtohen me mua

dardanianews

Znj. Vjosa Osmani është simbol i Demokracisë, Rugovizmit, Atdhedashurisë si dhe levë e krenarisë shqiptare

dardanianews