28.1 C
New York
July 12, 2024
DardaniaNews
ShowbizSport

Alisha Lehmann, futbollistja më seksi e Botërorit, që fiton 281.000 euro për çdo postim në Instagram… (foto)

A ka ndonjë kuptim për ju emri Alisha Lehman? Në misteret e futbollit të femrave, ai thotë jo pak, pasi është emri i një lojtareje të kombëtares së Zvicrës dhe aktualisht ndodhet në Zelandën e Re, duke u përpjekur të dallohet në Kupën e Botës.

 

 

Alisha Lehmann, futbollistja më seksi e Botërorit, që fiton

Alisha Lehmann, futbollistja më seksi e Botërorit, që fiton

Alisha Lehmann, futbollistja më seksi e Botërorit, që fiton

Por kush është Alisha Lehmann? Ajo është një nga futbollistet më seksi në botë. Këto janë shije.  Futbollistja 24-vjeçare me lartësi 1.65 m, me këmbë dhe kthesa të bukura trupore di të magjepsë edhe jashtë fushave të lojës. Në mesin e tyre ajo luan në sulmin e Aston Villas, ndërsa më parë ka qenë edhe te Everton dhe West Ham.

Alisha Lehmann, futbollistja më seksi e Botërorit, që fiton

Alisha Lehmann, futbollistja më seksi e Botërorit, që fiton

Alisha Lehmann, futbollistja më seksi e Botërorit, që fiton

Ajo shënon sipas dëshirës dhe i pëlqen Cristiano Ronaldo. Asaj i pëlqen edhe jeta e lartë, por në intervistat e saj ankohet se njerëzit e shikojnë vetëm pamjen e jashtme dhe nuk i kushtojnë rëndësi se sa mirë e shkel prapanicën.

Alisha Lehmann, futbollistja më seksi e Botërorit, që fiton

Alisha Lehmann, futbollistja më seksi e Botërorit, që fiton

Alisa nuk është futbollistja më e paguar në botë, por ajo me më shumë ndjekës në Instagram, ka arritur në 14.1 milionë dhe është deri tani më e popullarizuara. Futbollistja e madhe amerikan Alex Morgan ka 10.1 milionë, fituesja spanjole e “Topit të Artë” Alexia Puteyas ka vetëm 2.9 milionë.

Alisha Lehmann, futbollistja më seksi e Botërorit, që fiton

Alisha Lehmann, futbollistja më seksi e Botërorit, që fiton

Alisha Lehmann, futbollistja më seksi e Botërorit, që fiton

Alisha Lehmann është më e njohur në Instagram se edhe Roger Federer në Zvicër dhe nga çdo postim i saj ajo fiton mesatarisht 281.000 euro!

360grade.al

Related posts

Anita Muçaj: Më kryqëzuat për kryqin që e mbaj, sot po agjëroj

dardanianews

Linda nuk përmbahet, i thotë Kaderit: Ti që shitesh për 500 euro

dardanianews

Stresi reagon keq pas lirimit të Encës: Po ata djem nënash që janë në burg për dy cigare?

dardanianews