15 C
New York
September 26, 2023
DardaniaNews
FeaturedLajme

Angela Merkel: Asnjëherë Mitrovica nuk do të ndahet nga shteti i Kosovës, sepse ajo është e Kosovës! [VlDE0]

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, ka qenë e pranishme gjatë tërë samitit virtual të Zagrebit, teksa pjesën më të madhe të fjalimit të saj i’a ka kushtuar dialogut në mes të Beogradit dhe Prishtinës.Kështu ka thënë presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, gjatë një interviste dhënë televizionit publik serb, duke thene se Merkeli e mbeshteti Kosoven shume.

Vetë Vuçiq, i pyetur rreth dialogut me Prishtinën, ka theksuar se “në të hyhet me vullnet të mirë dhe se nuk mund të thuhet paraprakisht se çfarë do të nd odhë gjatë bisedimeve”.

Related posts

Rikthehet ekstremisti katolik nga Shqipëria, shanë e fyen rëndë Adem Jasharin

dardanianews

Del video se si tre serbët blenë emblema të UÇK-së në Prishtinë, “Debat Plus” jep detaje për planin e tyre

dardanianews

A është më e rrezikshme Lia e Majmunëve apo Covidi dhe kush duhet të paraqitet në Infektivë? Flet Infektologu Arben Vishaj

dardanianews