10.8 C
New York
April 18, 2021
DardaniaNews
Featured Lajme

Arrestohet Lavdim Krasniqi, Drejtor I Sekretariatit Të Këshillit Prokurorial Të Kosovës, Rasti “Subvencioni 2021”

Lavdim Krasniqi, drejtor i Sekretariatit në Këshillin Prokurorial të Kosovës, është arrestuar para pak çastesh në vazhden e aksionit “Subvencioni 2021”.

Indeksonline dhe Kallxo.com raportojnë se Krasniqi aktualisht është duke u intervistuar nga Drejtoria e Krimeve Ekonomike.

Ndërkohë, informacioni nuk është konfirmuar nga Këshilli Prokurorial i Kosovës, Drejtoria e Krimeve Ekonomike e as nga policia, Gazeta Express ka tentuar të marrë informacion zyrtar për këtë rast, por deri më tani nuk u janë përgjigjur thirrjeve telefonike.

Arrestimi i sotëm është vazhdimësi i javës së kaluar ku u arrestuan 21 persona, kryesisht zyrtarë të Ministrisë së Bujqësisë.

Aksioni është zhvilluar në disa lokacione të vendit, me ç’rast janë konfiskuar mbi 400 mijë euro, vetura, telefona, kompjuterë etj.

Related posts

Vrasja e zyrtarëve të LDK-së që tronditen Kosovën, Rexhep Selimi për herë të parë flet zbulimin e tyre -jep detaje te reja

dardanianews

Suspendohet bashkëshorti i ish-deputetes nga Policia, pas deklaratave për Thaçin e Mustafën!

dardanianews

Dramë në Sarajevë, Dodik kërkon vendosjen e Ambasadës së Bosnjës në Jerusalem, Komsic propozon njohjen e Kosovës

dardanianews