10.1 C
New York
April 18, 2021
DardaniaNews
Featured Lajme

Arrestohet edhe Nasim Haradinaj nga hetuesit e Speciales

Nënkryetari i Organizatës së Veteranëve, Nasim Haradinaj, është arrestuar nga zyrtarë të Speciales, raporton Gazeta Express.

Haradinaj është arrestuar derisa ishte duke ardhur në zyrat e televizionit T7 për intervistë.

Haradinaj nuk ka pranuar që të futet në veturën e hetuesve të Speciales dhe ka pritur derisa kanë ardhur pjesëtarë të Policisë së Kosovës. Për arrestimin e tij, ai e ka fajësuar gazetarin Vehbi Kajtazi.

“Nuk shkoj me ta, vetëm me policinë e Kosovës”, tha Haradinaj për Express.

Related posts

Flet Berat Buzhala pasi i dyshuari që e sulmoi nuk është pjesë e Vetëvendosjes

dardanianews

Publikohen detaje: Kur nis aplikimi për 10% e Trustit dhe kush përfiton

dardanianews

“Çfarë zavalli ka Isa Mustafa”, ushtaraku i njohur ‘godet’ rëndë kreun e LDK-së: Mos po del në shesh që…

dardanianews