11.1 C
New York
May 8, 2021
DardaniaNews
Featured Lajmi i fundit

Avdullah Hoti jepë dorëheqjen – Kosova shkon në Zgjedhje të jashtëzakonshme

Gazetari Astrit Gashi ka thënë se ka informacione se kryeministri Avdullah Hoti ka ofruar dorëheqjen e tij.

Këtë Gashi e tha në një debat televiziv sa ishte duke folur për zhvillimet e fundit në Kosovë.

“Ka informacione që kryeministri Hoti ka ofruar dorëheqjen. Është i gatshëm të jap dorëheqjen”, tha Gashi.

Ai është shprehur se në dy javët e ardhshme do të vendoset nëse vendi do të shkojë në zgjedhje.

“Jemi në një situatë, kur është dyjavëshi  final ku do të dihet nëse do të shkojmë në zgjedhje, apo kjo qeveri do të vazhdojë. Kupa është mbushur. Këto janë pika që po e mbushin kupën që do ta cojnë vendin drejt zgejdhjeve”, tha Gashi.

(Kosova Sot Online)

 

Related posts

Ky është shkrimi në ‘Facebook’ për koronavirusin, që çoi në burg “mjekun” nga Gjilani

dardanianews

Lajmi i fundit: 32 TË SHËRUAR DHE 207 RASTE ME COVID-19!

dardanianews

Milaim Zeka banalizon nga mllefi, shanë e fyen këta persona: Zoti i vraftë…

dardanianews