10.1 C
New York
April 18, 2021
DardaniaNews
Featured Lajme

Banorët e Prishtinës duhet t’i mbajnë dritaret e mbyllura, prej sot e deri të premten

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka njoftuar qytetarët se prej kësaj të hëne, ka filluar dezinsektimi ajror i kryeqytetit.
Kjo do të filloj me qendrën e qytetit, prej orës 19 e 30

“Sonte,  në ora 19:30, fillon faza e pestë e dezinsektimit hapësinor në Komunën e Prishtinës.

Monitorimi i këtij procesi nga ana e Komunës së Prishtinës do të jetë i vazhdueshëm, dhe në bashkëpunim me qytetarët do ta japim maksimumin për një dezinsektim sa më efektiv.
Ju falemnderit paraprakisht!

Distanca.Maska.Duart”, ka shkruar Ahmeti.
Më poshtë janë oraret e dezinsektimit ajror për lagjet e Prishtinës. / KultPlus.com

 

 

 

Related posts

Lajmi i fundit: Përfundon takimi Kurti-Thaçi, pas pak konferencë e jashtëzakonshme në Qeveri

dardanianews

Milaim Zeka: Nëse do Albin Kurti qeveri stabile, unë ndërmjetësoj tek Kadri Veseli

dardanianews

Matematika e fundit me votat e diasporës: Kaq deputetë merr secila parti

dardanianews