22.5 C
New York
June 21, 2021
DardaniaNews
Featured Lajme

Bekë Berisha: Qeverinë Kurti duhet me e shkarku për të dytën herë

Deputeti Bekë Berisha në një intervistë, ka thënë se nuk ka të drejtë një ushtrues detyre që nuk është as ministër me ju ndal qarkullimin deputetëve të Kosovës.

“Unë nuk kam kërkuar leje sepse kjo qeveri është e shkarkuar një ushtrues detyre i ministrit nuk ka të drejtë të ju kufizojë lëvizjen deputetëve të Kosovës ne kemi përgjegjësi vetëm për popullin, aq më pak nga ministrat e shkarkuar.

Berisha ka komentuar edhe masat që ka marr qeveria në detyrë që sipas tij janë më shumë se gjendje e jashtëzakonshme.

“Qeveria për të dytën here e ka shkel kushtetutën dhe se masat e marra janë më shumë se gjendje e jashtëzakonshme në vend. Ne si deputet e kemi shkarkuar qeverinë nuk janë duke kuptuar vetëm me e i shkaru përsëri për të dytën herë” deklaroi Berisha.

Related posts

Veprimtari i LDK-së i reagon ashpër Gërvallës pasi kritikoi Mustafën: Ja pse u largove nga LDK-ja

dardanianews

Serbia bllokon hyrjen e kamionëve nga Kosova në territorin e saj, lajmin e jep në Twitter ministri Abdixhiku

dardanianews

Rëndohet bilanci: 23 raste të reja me Koronavirus dhe 22 të shëruar

dardanianews