23.2 C
New York
June 28, 2022
DardaniaNews
Featured Lajme

Berat Buzhala akuzon Vjosa Osmanin për autoritarizëm!

Gazetari Berat Buzhala, ka reaguar ne lidhje me konfliktin verbal ne distance, ne seancën e sotme te kuvendit te republikës se Kosovës, duke hedhe akuza ndaj sjelljes autoritare te kryetares se kuvendit, Vjosa Osmani.

postimi i plote i tij:

Vjosa nuk i bertiti Dritonit sot per fjalen e tij ne Kuvend, ajo i bertiti atij per paraqitjet ne studio televizive. Kuvendi ishte vetem pretekst. Ishte krejtesisht sjellje e pahijshme e kryetares se Kuvendit abuzimi i saj me ndaljen e mikrofonit te deputetit. Nese nuk te pelqen cka po flet nje deputet, ti reagon sikur secili deputet tjeter.

Ka mundesi qe secili prej nesh jemi ngapak autokrat dhe diktator, thjesht na nevojitet nje ulese e pushteteshme per t’i vene ne spikame prirjet tona. /dardanianews.com/

Related posts

Gjykata Kushtetuese shfuqizon vendimin e qeverisë, thotë se është në kundërshtim me Kushtetutën

dardanianews

Gjukanoviç: Vuçiq kërkon të krijojë “Serbinë e Madhe”, pasi humbi Kosovën kërkon ta kompensojë me Malin e Zi

dardanianews

Shpërthimi i madh në Rusi, raportohet për katër ushtarakë të plagosur

dardanianews