14.4 C
New York
May 5, 2021
DardaniaNews
Featured Lajme

Burri i Albulena Haxhiut: Duhet të kaloni mbi trupa njerëzish para sa të kthehet krimi në qeverisje

Burri i ministres në detyrë të Drejtësisë, Albulena Haxhiut – Alban Krasniqi, përmes një shkrimi ka thënë se do të kaloni mbi trupa njerëzish para se, sipas tij, të rikthehet krimi në qeverisje.

Ky reagim erdhi pasi sot Gjykata Kushtetuese e Kosovës ka vendosur me votë unanime që vendi nuk shkon në zgjedhje pas mocionit të mosbesimit, por hapet rruga për krijimin e qeverisë së re.

Tutje, Krasniqi pati një mesazh edhe për gjyqtarët e Gjykatës Kushtetuese.

“Krejt ata që kanë shkarravitur në atë vendim skandaloz le ta dinë që nuk u falet!”, shkruan Krasniqi.

Ai gjithashtu përmes një shkrimi tjetër ka thënë se nuk do ta pranojë diktaturen dhe se do të luftohet deri në fund për t’i mbrojtur, siç i cilëson ai, të drejtat e tyre, demokracinë, shtetin dhe të ardhmen e fëmijëve.

Ky reagim erdhi pasi sot Gjykata Kushtetuese e Kosovës ka vendosur me votë unanime që vendi nuk shkon në zgjedhje pas mocionit të mosbesimit, por hapet rruga për krijimin e qeverisë së re.

Related posts

Serbia ndalon me ligj përdorimin e simboleve kombëtare shqiptare në Preshevë

dardanianews

Daut Haradinaj del me deklaratë të madhe ndaj Fitore Pacollit: Jemi një!

dardanianews

“Ma jep pak kripën’: Minuta e çmuar që kapi Gjermania dhe arriti ta frenojë koronavirusin

dardanianews